And she says that everything cost around 65,000, which is approximately $420.
Her haul also included other things, like a supply box for everything.
It even had a pouch for theschoolto communicate things with the parents.
And while people loved seeing all the tiny things, some were even concerned about thecostof it all.
But the mom said that this is for a private school, and public schools have lesser things.
She even clarified that there are government programs for people who cant afford it.
If people are willing to pay, no wonder the schools demand so much.
Thats definitely an interesting fact to know!
You know the drill, just scroll down and bang out away!
Check out the results: